Loading color scheme

Konferencja ONLINE już 21 września 2020

Już wkrótce, 21 września 2020 o godzinie 11.00, spotkamy się na konferencji Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu oraz w Internecie. Będzie to spotkanie organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wspólnie z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Opolskiej oraz Opolskim Oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie to oparte jest na wynikach regionalnego badania  pokazującego wpływ epidemii Covid-19 na opolski rynek pracy. Rozmawialiśmy w sumie z 894 przedstawicielami lub właścicielami firm z sektora prywatnego, reprezentującymi różne branże i wielkość zatrudnienia. Nasi respondenci opowiedzieli o tym, z jakimi trudnościami spotkali się w trakcie lockdownu oraz jak oceniają wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. Dowiedzieliśmy się również, jak nowe warunki wpłynęły na organizację pracy. Dzięki temu wiemy, co pracodawcy sądzą o pracy zdalnej i jakie mają w związku z tym plany. Ponieważ dla polskiej i opolskiej gospodarki ważne jest zatrudnienie cudzoziemców, ustaliliśmy również, jak aktualnie przedsiębiorstwa podchodzą do zatrudnienia np. obywateli Ukrainy.

Konferencja obejmie trzy bloki tematyczne. W pierwszym omówione zostaną bezpośrednie skutki zamrożenia gospodarki. Blok drugi poświęcony będzie ocenie Tarczy Antykryzysowej, w trzecim natomiast zastanowimy się nad skutecznością pracy zdalnej. W ramach każdego bloku przewidziana jest debata z ekspertami, a całość konferencji moderowana będzie przez profesora Witolda Orłowskiego (Akademia Finansów i Biznesu Vistula), który na zakończenie wygłosi podsumowanie.

Z uwagi na wymogi sanitarne spotkamy się w wąskim gronie, dlatego też wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy do oglądania transmisji on-line. W trakcie spotkania nasi eksperci nie tylko omówią wyniki badania oraz skomentują doświadczenia gości. Będą również do dyspozycji w słuchaczy i z przyjemnością odpowiedzą na pytania internautów.